LEGO SOBA

Igra predstavlja neizčrpen vir spoznanj o otrokovem razvoju, doživljanju in življenju. Je zelo pomembna za razvoj otrokove osebnosti in njihovega ustvarjalnega odnosa do življenja in okolja. Prav zato smo se v vrtcu odločili za dodatno ponudbo igre za sobo, v kateri smo namestili različne lego gradnike – lego sobo.

• otroci z lastnim oblikovanjem posegajo v prostor in ga preoblikujejo;
  • pridobivajo si osnovne prostorske odnose;
  • razvijajo ustvarjalnost, domiselnost, iniciativnost, kreativno mišljenje, iznajdljivost;
  • razvijajo sposobnost manipuliranja z lego gradniki in si pridobivajo različne socialne izkušnje.

Otroci obiskujejo lego sobo po svoji želji, vendar pod vodstvom mentorice, ki igro otrok opazuje, podpira, vzpodbuja otrokovo ustvarjalnost in spoštuje pot do rešitve, ki jo je otrok našel sam.
Lego igrača je dobra igrača, saj otrokom ponuja nešteto možnosti za igro, ustvarjalnost in domiselnost.