RAČUNALNIŠKA SOBA

Računalniško dejavnost smo uvedli z namenom, da vsem otrokom od četrtega leta do vstopa v šolo omogočimo stik z računalnikom na prijazen in nevsiljiv način. Tako jim damo možnost, da se seznanijo, preizkusijo in odločijo, ali jih tovrstna dejavnost zanima.

Uredili smo računalniško sobo in jo ustrezno opremili. Dejavnost izvajajo vzgojiteljice,  ki so se za to delo dodatno usposobile. Vsaka vzgojiteljica  svojo skupino otrok  enkrat  tedensko vabi v računalniško sobo ali program izvaja priložnostno. V uporabi so računalniške igre za predšolske otroke in LOGO program. Igre otrokom omogočajo, da postopno pridejo do zastavljenega cilja in jih opogumljajo v iskanju novih možnosti brez strahu pred neuspehom. Programi so preprosti, zabavni, dinamični, opremljeni z zvočnimi efekti, kar otroku omogoča razigrano igro.

LOGO je programski jezik, posebej ustvarjen za to, da omogoča zgodnje uvajanje v svet računalništva in programiranja. Namenjen je otrokom od petega leta starosti. V LOGO kotičku se otroci preizkušajo v sestavljanju enostavnih programov na področju grafike in zvoka. Obenem program posega na različna področja otrokovega razvoja. Omogoča razvijanje otrokovih sposobnosti in spretnosti, sistematičnost, kreativno razmišljanje, uri spomin, pripomore k boljši socialni interakciji in spodbuja medsebojno pomoč. Otroci delajo z računalnikom v dvojicah ali v manjših skupinah.
Od leta 1998 v našem vrtcu poteka finale računalniškega pokala LOGO v organizaciji Računalniške komisije pri Svetu za politehnično in delovno vzgojo ter izobraževanje v okviru Zveze za tehnično kulturo Slovenije.